O mne...Volám sa... 


Lukáš Plačko narodil som sa štvrtého marca 1987. Dizajnu sa venujem od svojich 15-tich rokov, kedy som začal študovať propagačnú grafiku na SUSTN, po 3 rokoch štúdia som prestúpil na umelecké spracovanie skla na LR, kde som aj ukončil maturitné štúdium. 

Z týchto dvoch umeleckých oborov som si odniesol základné princípy dizajnu, ktoré teraz uplatňujem pri svojej tvorbe a taktiež som preštudoval množstvo literatúry týkajúcej sa grafiky, typografie, fotografie a umenia. Teraz sa venujem hlavne počítačovej grafike, maľbe, digitálnemu kresleniu a v neposlednej rade ručnej kresbe, ktorá nesmie chýbať pri žiadnej dizajnérskej práci. Pri svojej práci dbám hlavne na precíznosť kreativitu a čistotu, ktoré sú nedeliteľnou súčaťou tohoto oboru.

Dokážem zákazníkom ponúknuť presnosť, dizajnérsku a grafickú zručnosť, čistotu a variabilitu práce, celkové poradenstvo a princípy dizajnu ( pôsobenie farieb, línií, tvarov, druhu písma, textúri, svetla, pozadia, priestoru, proporcií, jasu, obsahu a iných nepostrádateľných aspektov, ktoré sú doležité pri správnom výbere reklamy a jej umiestnenia ).

Po niekoľkých rokoch štúdia a práce som nabral skúsenosti na základe ktorých možem ponúkat profesionálne dizajnérske a umelecké služby.

Pri práci používam profesionálne prístroje na grafiku a maľbu:

- počítač Apple Imac

- grafický tablet Wacom Intous pro L

- digitálnu zrkadlovku Nikon D5500

- projektor Art Projector Inspire 800